fbpx

Tags : четиригодишно дете

Мајката од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на четиригодишното

Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против мајка осомничена за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201 став 3 од Кривичниот законик. Осомничената, иако била должна да ја издржува и да се грижи за животот и здравјето на нејзината 4-годишна ќерка, грубо ја запоставила својата родителска должност […]

Четиригодишно дете од Струмица физички нападнато, во тешка состојба пренесено

МВР соопшти дека вчера во 02.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општата болница Струмица во 00:58 часот во тешка здравствена состојба било донесено четиригодишно дете од Струмица. Детето било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде од лекар било констатирано дека детето било физички нападнато. За настанот бил информиран инспектор […]