fbpx

Tags : Ципрас

Ципрас и Заев на гости кај Костадинов

Вечерва градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, имаше голема чест и задоволство во неговиот кабинет да ги пречека поранешните премиери Алексис Ципрас и Зоран Заев, информираа од Општина Струмица. Двајца поранешни лидери кои ги кренаа рампите меѓу Северна Македонија и Грција и трасираа пат на пријателство, разбирање, меѓусебна почит, ги зближија двата народи и ја зајакнаа […]

Заев го пречека Ципрас во Струмица

-Добредојде во Струмица за другарот Алексис Ципрас кој денеска ми е на гости во приватна посета, објави на фејсбук поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев. -Се потсетуваме на нашите заеднички напори и придонеси кон мирот и стабилноста на Балканот и разговараме за предизвиците пред кои регионот е денес исправен. Особена чест ми е […]