fbpx

Tags : демант

Демант од Славе Андонов дека учествувал во физичка пресметка

Интегрален текст од прес конференција на Славе Андонов, кандидат за градоначачник на Василево од ВМРО ДПМНЕ Почитувани сограѓани Вчера јавноста беше сведок, беше објавено видео на кое се гледа дека висок функциоенр на СДСМ се заканува на граѓанин од Висока Маала – Василево. Заканата се однесува конкретно на социјалната помош. Имено откако граѓаните одбиват да […]

Јанев: Ги отфрлам и демантирам сите лаги и невистини упатени

Градоначалникот на Василево, Марјан Јанев попладнево на неговата официјална фејсбук страница реагираше на информациите објавени во одредени медиуми дека му е одреден притвор заради изборен поткуп „Последните денови, против мене како Градоначалник, но и како човек, со лажни вести од одредени структури се врши своевиден атак врз мојата личност.Очигледно е дека целта на овој континуиран […]

Полицијата демантира дека му е изречен притвор на градоначалникот на

СВР-Струмица попладнево достави демант до медиумите откако во некои портали беше објавена вест дека на градоначалникот на Василево, Марјан Јанев му е изречена мерка притвор заради изборен поткуп. Во соопштението стои. „Во однос на изнесените вести на одредени веб портали дека е определена мерка притвор за лицето М.Ј. и за уште едно лице од општина […]