fbpx

Tags : денес 21! расте бројот

Расте бројот на заразени од коронавирус во Струмица-денес 21!

Во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 184 -Куманово 13 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 12 -Тетово 19 -Струга 6 -Велес 4 -Битола 10 -Охрид 4 -Кавадарци 5 -Гостивар 4 -Гевгелија 5 -Струмица 21 -Крива Паланка 5 -Радовиш 11-Кочани 17 -Пробиштип 2 -Македонски Брод […]