fbpx

Tags : dizel

Дизелот и бензинот Еуросупер БС-98 поевтинуваат, „95-ката“ останува со иста

Во согласност со методологијата за утврдување на цените на горивата во нашата земја, Регулаторната комисија за енергетика ја донесе најновата одлука за малопродажните цени на бензините и дизелот која ќе започне да важи од ноќеска на полноќ. Според најновата одлука на РКЕ, цените на горивата се намалуваат во просек за 0,85% проценти во однос на […]