fbpx

Tags : дом

Полицијата бара 29-годишен струмичанец со нарушено здравје, кој се оддалечил

СВР Струмица соопшти дека на 09.12.2023 година во Полициската станица Струмица, Т.Д.(64) од Струмица пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син М.Д. (29), кој бил со нарушено здравје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.