fbpx

Полицијата бара 29-годишен струмичанец со нарушено здравје, кој се оддалечил од домот

 Полицијата бара 29-годишен струмичанец со нарушено здравје, кој се оддалечил од домот

СВР Струмица соопшти дека на 09.12.2023 година во Полициската станица Струмица, Т.Д.(64) од Струмица пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син М.Д. (29), кој бил со нарушено здравје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share via
Copy link