fbpx

Tags : донираа

„Текстилците“ од „Никола Карев“ донираа постелнина во струмичката болница

Средношколците од текстилната струка при СОУ „Никола Карев“ донираа постелнина во празнични дезени што ја изработувале на часовите по практична настава, наменета за дечињата на одделот за педијатрија во струмичката болница. -Ова е трета донација и од се срце им благодариме на учениците , директорот и нивните ментори, за тоа што ќе пренесат дел од […]

Моторџиите во Струмица донираа за социјално загрозените семејства и за

Жените мотоциклисти во Струмица се собраа на хуманитарен настан за поддршка на социјално ранливи семејства и подигање на свесноста за заштита од ракот на дојката. Во организација на Bikers Garage, а за прв пат по иницијатива на жените мотоциклисти денеска се одржа настанот Lady Biker Power „Заедно против ракот на дојка“, чиј покровител е Еуромакс […]