fbpx

„Текстилците“ од „Никола Карев“ донираа постелнина во струмичката болница

 „Текстилците“ од „Никола Карев“ донираа постелнина во струмичката болница

Средношколците од текстилната струка при СОУ „Никола Карев“ донираа постелнина во празнични дезени што ја изработувале на часовите по практична настава, наменета за дечињата на одделот за педијатрија во струмичката болница.

-Ова е трета донација и од се срце им благодариме на учениците , директорот и нивните ментори, за тоа што ќе пренесат дел од позитивната , празнична атмосфера на нашите дечиња – пациенти на детското одделение во Струмица, напишаа од болницата.

Share via
Copy link