fbpx

Tags : два нови случаи

Два нови случаи на ковид-19 во Струмица, еден излекуван

Во последните 24 часа се направени 1486 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 40-Куманово 10-Штип 3-Прилеп 12-Тетово 6-Струга 4-Битола 6-Охрид 7-Кавадарци 3-Гостивар 2-Струмица 2-Крива Паланка 2-Пробиштип 1-Пехчево 1-Виница 2-Делчево 1-Свети Николе 1-Кичево 4-Ресен 1-Неготино 1 Починати се 3 лица, пациент од Кичево (64г), пациент од Скопје (61г) и пациентка од […]