fbpx

Tags : двајца новозаболени

По вчерашните 11, денес двајца новозаболени од ковид-19 во Струмица

Во регионот се регистрирани седум нови случаи во Гевгелија,а почината е една радовишанка на 51 годишна возраст. Во последните 24 часа се направени 1253 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 17-Куманово 13-Прилеп 11-Тетово 10-Струга 5-Велес 2-Битола 1-Охрид 3-Кавадарци 4-Гостивар 7-Гевгелија 7-Струмица 2-Крива Паланка 2-Кочани 3-Пробиштип 1-Македонски Брод 1-Берово 1-Виница 2-Делчево […]