fbpx

Tags : дванаесет новозаразени

Дванаесет новозаразени во Струмица и четворица оздравени од Ковид-19

Во регионот денес во Струмица и Гевегелија се регистрирани по 12 нови инфицирани од коронавирус, во Радовиш-5 и во Валандово тројца. Во последните 24 часа се направени 1990 тестирања, а регистрирани се 317 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 182 -Куманово 12 -Дебар 3 -Штип 13 -Прилеп 5 -Тетово 8 -Велес 7 -Битола 6 -Охрид […]