fbpx

Tags : двоцифрен број

Струмица пак со двоцифрен број заболени од Ковид-19

Во последното деноноќие во Струмица се регистрирани 20 нови случаи на заразени од коронавирусот, а оздравен е само еден. Во последните 24 часа се направени 1648 тестирања, а регистрирани се 383 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 201- Куманово 11- Штип 21- Прилеп 20- Тетово 8- Струга 5- Велес 9- Битола 12- Охрид 4- […]

Продолжува двоцифрениот број на заболени од корона во Струмица-денес 14

Денес во Струмица се регистрирани 14 новозаболени од Ковид-19, а по подолго време и петмина оздравени. Освен во Струмица, новозаразени има во шест во Гевгелија, и во Валандово четворица, а едно лице од Радовиш починало. Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 58-Куманово 5 […]