fbpx

Tags : двојно убиство

Побаран притвор за уште едно лице за двојното убиство

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец под сомнение дека извршил – Помагање на сторител по извршено кривично дело од член 365 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик, соопштија денеска од Јавното обвинителство. Основаното сомневање дека осомничениот го […]

Јавното обвинителство за двојното убиство во Гевгелија

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија изврши увид на местото на настанот. Според првичните информации, мотивот за двојното убиство се нарушени меѓусебни односи на двајцата браќа, кои кулминирале заради банална расправија во врска со работи на заедничката куќа, соопштија денеска од Јавното обвинителство. Сторителот е лишен од слобода и во текот на денот ќе […]