fbpx

Јавното обвинителство за двојното убиство во Гевгелија

 Јавното обвинителство за двојното убиство во Гевгелија

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија изврши увид на местото на настанот. Според првичните информации, мотивот за двојното убиство се нарушени меѓусебни односи на двајцата браќа, кои кулминирале заради банална расправија во врска со работи на заедничката куќа, соопштија денеска од Јавното обвинителство.

Сторителот е лишен од слобода и во текот на денот ќе следи постапка.​

Share via
Copy link