fbpx

Tags : едно лице загина

Камион се преврте на Валандовско брдо, едно лице загина

Едно лице загина на патот Струмица-Валандово, на Валандовско брдо откако камион се струмички регистарски таблички излетал од патот и се поревртел. Според информациите од СВР Струмица, тешката сообраќајна несреќа се слчучила околу 14:30 часот, кога каминот од засега неутврдени причини се превртел на еден свиок на Валандовско брдо, а едно лице загинало на местото на […]

Едно лице загина во сообраќајка на излезот од Дабиле

Едно лице на 47 годишна возраст загина во сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 21:30 часот на излезот од село Дабиле, пред крстосницата за Робово. Според информациите од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во несреќата учествувале автомобили „фиат браво“ и „мерцедес“, а починатиот е возач на „мерцедесот“. Од полицијата повеќе детали за несреќата […]

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајката кај

Сопатник на мотор загина во сообраќајната несреќа, а возачот е повреден во собраќајната несреќа што се случи во 18:40 часот во селото Владевци, на крстосницата за селото Сушево. Како што информираше попртпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, повредениот е пренесен во струмичката болница. Во сообраќајката учествувале мотоцикл со кочански регистарски ознаки и автомобил со струмички […]