fbpx

Tags : епископ Јаков

Денес е именден на викарниот епископ Стобиски Јаков

Денеска се празнува споменот на св апостол Јаков брат Господов, именденот на нашиот преосветен викарен епископ Стобиски Јаков. Епископот сабајлево отслужи Света Божествена Литургија на св. Јован Златоуст во манастирот св. Георгиј Победоносец во Ново Село -Струмичко. Беседеше и ги потсети своите духовни чеда да не ја забораваат својата православна мисија да живеат со прав […]