fbpx

Tags : Ерик Мејер

Општина Струмица денеска ја посети Ерик Мејер Заменик шеф на

Градоначалникот Костадин Костадинов денеска оствари средба со Ерик Мејер, Заменик шеф на мисијата на Амбасадата на САД во Република Северна Македонија и советникот во Амбасадата, Митко Бурчевски, соопштија од Општината. -На средбата разговараа на актуелни теми и новите предизвици со кои се соочува општина Струмица, при што градоначалникот Костадинов, потврди дека и во време на […]