fbpx

Tags : физички нападното

Четиригодишно дете од Струмица физички нападнато, во тешка состојба пренесено

МВР соопшти дека вчера во 02.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општата болница Струмица во 00:58 часот во тешка здравствена состојба било донесено четиригодишно дете од Струмица. Детето било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде од лекар било констатирано дека детето било физички нападнато. За настанот бил информиран инспектор […]