fbpx

Tags : физизчки напад

Полициски билтен: Физички напад во угостителски објект во Струмица

СВР Струмица соопшти дека на 02.02.2024 во 02:40 часот во Полициската станица Струмица, А.Т.(19) од Струмица пријавила дека околу 02.20 часот во угостителски објект на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица била физички нападната од  Т.Т. од  село Градашорци, струмичко, вработена во објектот.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.