fbpx

Tags : Гевгелија-Богданци

ЦУК:Тешка сообраќајна несреќа на патот Гевгелија-Богданци, едно лице загина

Рeгионалниот ЦУК Струмица вечерва извести дека во 19:45 чаcсот на патниот правец Гевгелија-Богданци се случила тешка сообраќајна несреќа, а според информациите од полицијата едно лице загинало. Во несреќата учествувале 4 автомобили, а на местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и екипа на ПС Гевгелија. Патот е затворен, а сообраќајот се пренасочува преку село Богородица, […]

Потешко повреден мотоциклист на патот Гевгелија-Богданци

Вчера во 14:15 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од С.Г.(20) од Богданци и патничко возило „фолксваген“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(62) од Богданци. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на […]