fbpx

ЦУК:Тешка сообраќајна несреќа на патот Гевгелија-Богданци, едно лице загина

 ЦУК:Тешка сообраќајна несреќа на патот Гевгелија-Богданци, едно лице загина

Рeгионалниот ЦУК Струмица вечерва извести дека во 19:45 чаcсот на патниот правец Гевгелија-Богданци се случила тешка сообраќајна несреќа, а според информациите од полицијата едно лице загинало.

Во несреќата учествувале 4 автомобили, а на местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и екипа на ПС Гевгелија.

Патот е затворен, а сообраќајот се пренасочува преку село Богородица, а ТППЕ Гевгелија е излезена на местото на несреќата со едно против пожарно возило и тројца пожарникари.

Share via
Copy link