fbpx

Tags : сообраќајна несреќа

МВР за сообраќајната несреќа кај Радовиш во која загинаа двајца

Вчера во 18:05 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4, на излез од Радовиш кон Штип, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пасат“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од М.Л.(27) од Радовиш и патничко возило „опел“ со пробни регистарски таблички, управувано од Ж.Г.(49) од Радовиш. На местото на несреќата починале […]

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Радовиш-Штип

Од СВР Струмица соопштија дека вечерва во 18:05 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4 излез од Радовиш кон Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило “пасат” и патничко возило “опел”. Во несреќата на самото место починале возачите на двете возила, а сопатничка од патничкото возило “опел” е пренесена во […]

МВР за вчерашната сообраќајна несреќа на Валандовско брдо

Вчера околу 14:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека околу 14.00 часот на регионален пат Р 1401 Струмица-Валандово товарно возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки управувано од Р.Р.(60) од Струмица излетало од патот. Од здобиените повреди починал возачот Р.Р., а смрт констатирал лекар од Медицински центар Валандово. Увид на местото извршиле јавен обвинител од […]

Загина бебе во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село

Вчера околу 12:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица – Ново Село, делница помеѓу селата Босилово и Турново, патничко возило „фолксваген поло“ со струмички регистарски ознаки, управувано од 40 годишната В.Д.Т. од село Стиник, општина Ново Село, излетало од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Од здобиените повреди починало бебе, […]

Еден загинат и деветмина повредени во синоќешната сообраќајна несреќа кај

На 19.01.2024 во 19:30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на патот Гевгелија – Богданци, на мостот на реката Вардар, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со регистарски таблички од друго возило, управувано од Б.М.(48) од Македонска Каменица, во кое превезувал и криумчарел седум лица мигранти од Сирија, патничко возило „опел […]

ЦУК:Тешка сообраќајна несреќа на патот Гевгелија-Богданци, едно лице загина

Рeгионалниот ЦУК Струмица вечерва извести дека во 19:45 чаcсот на патниот правец Гевгелија-Богданци се случила тешка сообраќајна несреќа, а според информациите од полицијата едно лице загинало. Во несреќата учествувале 4 автомобили, а на местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и екипа на ПС Гевгелија. Патот е затворен, а сообраќајот се пренасочува преку село Богородица, […]

Шест лица повредени во сообраќајна несреќа во Струмица во која

СВР Струмица денеска соопшти дека синоќа во 03:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Р. (25) од Струмица, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Ш. (29) од село Гечерлија, струмичко и […]

ЦУК: По сообраќајна несреќа на територија на Грција повредени помош

Денеска, операторите од Струмица на Единствениот број 112 во ЦУК им помогна на повредените лица од сообраќајна несреќа меѓу две моторни возила на територија на Република Грција, за да добијат Итна медицинска помош и да бидат медицински згрижени, а и да биде известена тамошната полиција, информираа денеска од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Конкретно, […]

Полицијата за синоќешната сообраќајна несреќа кај Дабиле

На 27.06.2023 година во 21:15 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А4 Струмица-Ново Село, на делница помеѓу селата Дабиле и Босилово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, управувано од А.Ѓ. (47) од село Бориево, струмичко и патничко возило „фиат“, управувано од Р.М. (31) од село Костурино, струмичко, двете со […]

Сообраќајна несреќа кај Владевци, патот Струмица-Радовиш во целосен прекин

Поради сообраќајна незгода на магистралниот пат Струмица – Радовиш, сообраќајот е во целосен прекин во двата правци, информираа од АМСМ. Според првичните информации од полицијата, несреќата се случила кај селото Владевци околу 18:40 часот и во неа учествувале мотоцикл и автомобил. Повеќе информации од полицијата најавуваат за подоцна.