fbpx

Tags : Горан Пандев

Горан Пандев добитник на наградата за животно дело на Општина

„Гранде Пандев“ ја доби наградата за животно дело на Општина Струмица за 2023 година за особен придонес во областа на спортот што се доделува по повод Денот на заштитниците на Струмица-Светите петнаесет Тивериополски свештеномаченици. Наградата на Горан Пандев му ја врачија градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов и претседателот на Советот, Марјан Даскаловски. Добитници на годишната […]

Видео: Горан Пандев за роденденот и отворениот ден на Брера

Денеска “БРЕРА СТРУМИЦА” на СРЦ ПАНДЕВ организираше “ОТВОРЕН ФУДБАЛСКИ ДЕН” на кој, сите присутни можеа да се запознаат со клубот и имаа можност да се дружат и со ГОРАН ПАНДЕВ. На настанот беше присутен и основачот на клубот, но и сегашен претседател на клубот ГОРАН ПАНДЕВ кој го прослави својот родендне со сегашните и идни […]

Горан Пандев избран за делегат во Собранието на ФФМ од

На вчерашното годишно собрание на ОФС Струмица, по предлог на ФК „Академија Пандев“, сопственикот на клубот Горан Пандев беше избран за делегат на Собранието на ФФМ од страна на ОФС Струмица. Горан Пандев беше вклучен преку видео линк и им се заблагодари на делегатите на ОФС Струмица кои едногласно го избраа да биде еден од […]

Горан Пандев: ако клубовите не одлучуваат во ФФМ ќе се

„Срамно и жално… уште еднаш докажавте дека вие сте нефудбалски луѓе, луѓе што не му мислат добро на македонскиот фудбал, туку ве интересираат само вашите лични интереси и затоа одлуките ви се вакви…, напиша денес капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на прволигашот Академија Пандев, Горан Пандев на Инстраграм, револтиран од денешното одложување на […]