fbpx

Tags : гореле

Во Гевгелија гореле две куќи

На 28.02.2024 во 02.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„Солунска“ во Гевгелија настанал пожар во куќи сопственост на Ц.Б. и З.П. од Гевгелија, соопштија денеска од СВР Струмица. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Гевгелија пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото ќе изврши екипа на ОВР Гевгелија. Фото: […]