fbpx

Во Гевгелија гореле две куќи

 Во Гевгелија гореле две куќи

На 28.02.2024 во 02.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„Солунска“ во Гевгелија настанал пожар во куќи сопственост на Ц.Б. и З.П. од Гевгелија, соопштија денеска од СВР Струмица.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Гевгелија пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото ќе изврши екипа на ОВР Гевгелија.

Фото: архива

Share via
Copy link