fbpx

Tags : гром

Гром усмрти малолетник во гевгелиско Негорци

Попладнево околу 15:30 часот гром усмртил малолетник во гевгесликот село Негорци, откако овој регион бил зафатен од силно невреме проследено со грмотевици и молњи. Во соопштението од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова стои дека денеска во 15:30 часот во Одделението за внатрешни работи Гевгелија било пријавено дека во атар на село Негорци, гевгелиско, лекар […]

Гром удри во куќа во Муртино, Костадинов најави решавање на

Гром удрил во куќа во селото Муртино во 20:50 часот по што се запалила покривната конструкција, која по интервенција на пожарникарите е изгасната, а нема ранети и повредени, информираше командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев, по вечерашното невреме кое го зафати регионот проследено со обилен дожд и силен ветер. -Во гаснењето на покривната конструкција учествуваше […]

Гром удри во викендичка на браната Водоча, поплавени неколку улици

Попладнево гром удрил во викендичка на браната Водоча, но нема повредени, откако струмичкиот регион го зафати силно невреме. Причинета е материјална штета, а граѓаните сами го изгаснале пожарот, информираа од ТППЕ Струмица. Од силниот дожд поплавени се неколку улици во пониските делови од градот и дворови, а водата навлегла и во делови од угостителски објекти […]