fbpx

Tags : хериоин

Приведени три лица, запленет хероин

На 23.03.2021 во 11:30 часот на крстосница „Богородица“ на регионалниот пат Гевгелија –Богданци, од страна полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје и Полициската станица Гевгелија биле лишени од слобода Н.М.(33) и И.М.(48), двајцата од Гевгелија и Ѓ.Т.(46) од Богданци, соопштија од МВР. Имено, при контрола кај Н.М. и И.М. бил […]