fbpx

Tags : хероин

Во Гевгелија приведен дилер на хероин

Денеска околу 13:30 часот во Гевгелија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија го лишиле од слобода А.К.(47) од Штип, со живеалиште во Гевгелија, соопштија денеска од СВР Струмица. По претходно преземени мерки, тој бил затекнат со моторно возило „бмв“, а при преглед на теренот, во близина на возилото, биле пронајдени и одземени […]

Претрес во Струмица, пронајден хероин, приведен дилер

МВР соопшти дека вчера во 18:30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода П.П. (39) од Струмица. При претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени повеќе пакувања со хероин. Тој бил задржан во Полициска станица Струмица, а за настанот бил известен Јавен обвинител од […]

Кај жител на Стојаково полицијата пронајде и одзеде хероин

Денеска во 06:50 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Ѓ.Ќ. (48) од село Стојаково, затоа што при преглед кај него и во возилото „застава југо“ со гевгелиски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со херион, сооштија од МВР. Лицето било задржано во Полициската […]

Кај гевгеличанец и гевгеличанка пронајдени хероин и амфетамин

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија ги лишиле од слобода А.К.(46) и Ј.Р.(43), двајцата од Гевгелија, соопштија од МВР. При преглед на патничко моторно возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од А.К., биле пронајдени 27 пакувања со хероин, а при преглед на Ј.Р., која била […]