fbpx

Tags : храброст

Филипче до здравствените работници:Граѓаните нема да ја заборават вашата храброст

-Притисокот врз болниците е многу намален. Благодарност до здравствените работници кои во текот на целиот овој период посветено и неуморно го издржаа притисокот со кој беа соочени. Граѓаните нема да ја заборават вашата храброст, напиша министерот за здравство, Венко Филипче. -Денеска е затворен делот на интерните клиники – Одделенијата на дерматовенерологија и неврологија, коишто за […]