fbpx

Tags : Италија

Академија Пандев Брера Струмица ги почна подготовките со стручен штаб

Со промоција на новиот стручен штаб, сениорски состав на АП Брера Струмица ги почна подготовките за новата првенствена сезона. Тимот ќе го предводи Џовано Валенти кој денеска ја имаше и првата прозивка и тренинг со фудбалерите на „Брера Струмица“ на комплексот СРЦ „Пандев“, соопштѕија денеска од клубот. Станува збор 47 годишен тренер кој дојде од […]

Градоначалникот Костадинов и претседателот на Советот, Даскаловски во посета на

-Нови промоции, размена на искуства, нови идеи и планови на завршниот дел од промоцијата на италијанско – македонска стопанска комора „АПИ НОРДЕСТ„ во Италија, објави градоначалникот Костадин Костадинов. -Бев почестен со признанието што ми беше врачено од претседателот на комората Мумир Шемши за мојот несебичен влог во Првата италијанско – македонска стопанска комора.И на официјалниот […]

Во Струмица вечерва се вееја знамињата во чест на македонско-италијанското

Вечерва во Струмица, на платото пред Центарот за култура беше одбележан Денот на пријателството меѓу Северна Македонија и Италија. Во присуство на граѓани, претставници на дипломатскиот кор во земјава и членови на Советот на општината говореа градоначалникот Костадин Костадинов и амбасадорот на Италија, Андреа Силвестри. Во своето обраќање градоначалникот Костадинов го потенцираше развојот на пријателството […]