fbpx

Tags : изгореа

Изгореа две викенд куќи и помошни простории во радовишко Шопковица

На 11.02.2024 во 11:40 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека во село Шопковица, радовишко, настанал пожар во две викенд куќи и два помошни објекти, соопштија од МВР. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш, а повредени лица нема. Фото: архива

Изгореа куќа, плевна, гаража и земјоделска механизација во Злеово

На 30.03.2023 година во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на С.А. (77) од село Злеово, радовишко, во кој биле опожарени куќа, плевна со сточна храна и гаража во која имало комбајн, камион и друга земјоделска механизација и алати, соопштија денеска од СВР Струмица. Повредени лица нема, а по интервенција на […]