fbpx

Изгореа две викенд куќи и помошни простории во радовишко Шопковица

 Изгореа две викенд куќи и помошни простории во радовишко Шопковица

На 11.02.2024 во 11:40 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека во село Шопковица, радовишко, настанал пожар во две викенд куќи и два помошни објекти, соопштија од МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш, а повредени лица нема.

Фото: архива

Share via
Copy link