fbpx

Tags : излета автомобил

Излетал автомобил на патот Дабиле-Петралинци, возачот повреден

Синоќа во 21:20 часот било пријавено дека на регионалниот село Дабиле – село Петралинци, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.М.(22) од село Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата […]