fbpx

Tags : кавадарчанец

Приведен кавадарчанец, превезувал 8 мигранти

Синоќа околу 1 часот по полноќ, на место „Македонија пат“ на излезот од Гевгелија, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ лишен е од слобода М.К.(42) од Кавадарци, соопштија од МВР. При контрола на патничко возило „мазда 6“, со германски регистарски ознаки, кое тој го управувал, во […]