fbpx

Tags : комбајн

Се преврте комбајн на патот Струмица-Берово, возачот потешко повреден

На 16.07.2023 во 16:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Струмица – Берово, на местоto „Коцева чешма“, Ј.Ц.(20) од село Владимирово, беровско, управувајќи комбајн без регистарски ознаки, изгубил контрола над комбајнот и се превртел надвор од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил […]

Изгоре комбајн кај селото Владевци

Денеска во 13:25 часот, во атарот на село Владевци, ТППЕ Струмица со едно против пожарно возила и 4 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запален комбајн, соопштија струмичките пожарникари. Пожарот е локализиран и ликвидиран кратко време по пристигнувањето.

Во пожар кај Дабиле изгореа комбајн, овоштарник и слама

Вчера во атарот на село Дабиле, ТППЕ Струмица со четири против пожарни возила и 12 пожарникари интервенираше на гаснење на запален овоштарник со шупа и земјоделски машини, комбајн и балирана слама. Пожарот е локализиран и ликвидиран, а причинета е голема материјална штета. Пожарникарите интервенирале и во атарот на село Банско, каде гаснеле запалена сува трева […]