fbpx

Tags : Ковид-1

Нема починати, драстичен пад на бројот на новозаразени од Ковид-19

Седум новозаразени и тројца оздравени е билансот од најновата ковид статистика за Струмица. Во последните 24 часа се направени 947 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 126-Куманово 27-Штип 19-Прилеп 9-Тетово 33-Велес 26-Битола 7-Охрид 2-Кавадарци 25-Гостивар 22-Гевгелија 12-Струмица 7-Крива Паланка 4-Радовиш 5-Крушево 1-Кочани 2-Пробиштип 1-Македонски Брод 1-Берово 1-Кратово 1-Свети Николе 5-Кичево […]