fbpx

Tags : ковис-19

Во Струмица пак црна ковид-статистика

Во последното деноноќие во Струмица се регистрирани двајца починати, 43 новозаразени и 24 оздравени. Во последните 24 часа се направени 2993 тестирања, а регистрирани се 1120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 507-Куманово 60-Штип 30-Прилеп 52-Тетово 37-Струга 35-Велес 31-Битола 36-Охрид 49-Кавадарци 33-Гостивар 56-Гевгелија 8-Струмица 43-Крива Паланка 6-Радовиш 10-Крушево 3-Кочани 16-Пробиштип 2-Демир Хисар 1-Македонски Брод 1-Пехчево […]

Во Струмица денес нови 7 случаи на заразени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 7 -Тетово 6 -Струга 3 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 1 –Струмица 7 -Крива Паланка 2 -Кочани 3 -Македонски Брод 1 -Виница 1 -Кичево 2. Починати се 5 лица, пациент од […]