fbpx

Tags : кражби

Уапсен бегалец од струмичкиот затвор, на „слобода“ извршил четири кражби

СВР Струмица соопшти дека на 24.01.2024 во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(27) од село Ангелци, струмичко. Тој бил барал со централна потерница поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор Струмица, а при лишувањето кај него била пронајдена марихуана. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица […]

Приведен радовишанец поради кражби и мачење на животни

На 25.06.2023 во 10:00 часот во Радовиш полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Е.Б. (21) од Радовиш, соопштија денеска од МВР. Лицето се сомничи дека на 25.06.2023 на подрачје на Радовиш извршило две кривични дела „одземање на моторно возило“ и по едно кривично дело „тешка кражба“, „насилство“ и „мачење […]

Уапсен жител од село Баница, кај него при претрес пронајдени

На 04.01.2023 во 13.00 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Р.М.(20) од село Баница, струмичко, информираа денеска од СВР Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од тешки кражби и кражби извршени на подрачјето на СВР Струмица. Лицето било задржано […]

Кривична за штипјанец за извршени тешки кражби

Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Радовиш, поднесе кривична пријава против М.Ј.(19) од Штип, со престој во Радовиш, поради постоење на сомнение дека во периодот од април до декември 2022 година на подрачје на Радовиш извршил осум кривични дела „тешка кражба“ и две кривични дела „кражба“, соопштија денеска од СВР Струмица. Службен […]