fbpx

Tags : криумчарење мигранти

Плицијата поднесе кривични пријави против четири лица за криумчарење мигранти

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г.(21) и И.К.(27), двајцата од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „криумчарење мигранти“ и „соизвршителство“ во врска со „криумчарење мигранти“. На 31.10.2023 во с.Давидово, при преглед на патничко возило „фолксваген туарег“, кое го управувал првопријавениот, полициски службеници откриле 13 мигранти од Сирија. Второпријавениот, со патничко […]