fbpx

Tags : момче

Потешко повредено момче откако излетало со автомобилот на патот Богданци-Гевгелија

Од СВР Струмица соопштија дека вчера во 22:00 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Богданци – Гевгелија, на место „Трнката“, патничко возило „фиат“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(22) од село Моин, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид […]

Полицијата за пронаѓањето на телото на удавеното момче од Дабиле

Денеска (23.07.2023) во 09.00 часот со интервенција на Територијалната противпожарна единица Струмица од водите на браната Дрвош било извлечено телото на М.П.(29) од село Дабиле, за кој на 16 јули во 13:30 часот од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека влегол во водите на браната, но не излегол. Извршен е увид, лекар од […]

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите

Седум денови трае потрагата по М.П. (29) од струмичкото село Дабиле, кој на 16 овој месец исчезна во водите на браната кај селото Дрвош. Ввчера во потрагата се вклучија и жители на селото Дабиле, кои со чамец и сонар ја пребаруваа браната, но петчасовната потрага не даде резултат. Од фејсбук групата „Дабиле“ најавуваат дека потрагата […]

Момче потешко повредено по излетување од патот со „бмв“ меѓу

На 10.08.2022 во 01:55 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионален пат Р 1403, делница помеѓу селата Добрејци и Василево, струмичко, се случила сообраќајна несреќа во која Д.Р. (22) од Струмица, управувајќи патничко возило „бмв“ со струмички регистерски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал надвор од патот. Во несреќата возачот се […]