fbpx

Tags : Моноспитово

Загина тракторист во Моноспитово

Вчера во 16:16 часот било пријавено дека на нива, атар на село Моноспитово-струмичко, Ј.Ј.(63) додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот, соопштија денеска од МВР. Увид извршике Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Општина Босилово асфалтира улица во Моноспитово

Денеска се асфалтира улица во населено место Моноспитово во должина од 650 метри. Продолжуваме и понатаму да работиме за потребите на граѓаните на општина Босилово, објави градоначалникот на Босилово, Ристо Манчев.