fbpx

Загина тракторист во Моноспитово

 Загина тракторист во Моноспитово

Вчера во 16:16 часот било пријавено дека на нива, атар на село Моноспитово-струмичко, Ј.Ј.(63) додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот, соопштија денеска од МВР.

Увид извршике Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Share via
Copy link