fbpx

Tags : тракторист

Полициски билтен:радовишанец агресивно се однесувал кон полицајци, повреден тракторист, пронајдена

На 28.04.2024 во 01.10 часот во Радовиш полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Т.К.(48) од Радовиш. Тој на ул. „1-ви мај“ во Радовиш агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна […]

Загина тракторист од Дабиле

Вчера во 14:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, струмичко, П.Б.(75) од село Дабиле, управувајки трактор „имт“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел., сооппштија од МВР. Од здобиените повреди П.Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица. Увид на местото […]

Загина тракторист во Сачево

Денеска околу 12 часот во струмичката полиција било пријавено дека 69-годишен жител на селото Сачево загинал управувајќи го својот трактор. Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, која додаде дека повеќе детали за трагедијата ќе има подоцна. Увид на местото на несреќата извршиле јавен обвинител од ОЈО Струмица, екипа на полицијата, а смртта […]

Загина тракторист од Вељуса

На 1 овој месец во Полициската станица Струмица било пријавено дека В.М.(72) од село Вељуса, струмичко, управувајќи трактор во нива во атарт помеѓу селата Ангелци и Вељуса, изгубил контрола и се превртел со тракторот, соопштија од СВР Струмица. Од здобиените повреди В.М. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица. Увид […]

Загина тракторист во Моноспитово

Вчера во 16:16 часот било пријавено дека на нива, атар на село Моноспитово-струмичко, Ј.Ј.(63) додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот, соопштија денеска од МВР. Увид извршике Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Потешко повреден тракторист во сообраќајка во село Костурино

Вчера во 16.:50 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица-Валандово, поточно во село Костурино, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор „имт 539“, без регистарски ознаки, управуван од Г.Ч.(19) од село Костурино и патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, управувано од П.А.(67) од село Јосифово, валандовско. Во несреќата […]

Тракторист прегазен од сопствениот трактор откако не го закочил

На 02.11.2021 во 15.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Илија Ајдински“ во Ново Село, струмичко, С.П.(69) од Ново Село застанал со трактор „имт 539“ на тротоар и се симнал од него, но не го закочил, по што тракторот почнал да се движи и го удрил, соопшти МВР. Во несреќата со тешки […]

Тракторист потешко повреден на патот Струмица-Радовиш

Вчера во 21:20 часот било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за село Воиславци, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „волво“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.В.(72) од Струмица и трактор ,,ИМТ 533“, без регистарски ознаки, управувано од А.Ф.(54) од село Сулдурци. Во незгодата возачот на тракторот се здобил […]

Тракторист од Костурино потешко повреден на патот Валандово-Струмица

Вчера во 18:45 часот било пријавено дека регионален пат Валандово – Струмица, во близина на Валандовско брдо, трактор „ИМТ 529“ со струмички регистарски ознаки, управуван од К.Ч. (54) од село Костурино, струмичко, изгубил контрола и удрил во земјен брег покрај патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот кој е пренесен во Медицински […]

Тракторист од Бориево потешко повреден по пад во дол

Вчера во 07:30 часот било пријавено дека на шумски пат викан „Безгаштовски пат“, помеѓу Струмица и Берово, на планината Огражден, С.В.(31) од село Бориево, управувајќи трактор со приколка, се излизгал од патот и паднал во дол. С.В. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица. На местото на незгодата излегле полициски службеници […]