fbpx

Загина тракторист од Дабиле

Вчера во 14:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, струмичко, П.Б.(75) од село Дабиле, управувајки трактор „имт“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел., сооппштија од МВР.

Од здобиените повреди П.Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Фото:архива

Share via
Copy link