fbpx

Tags : мопед

Гевгеличанка потешко се повредила по пад од мопед

На 02.01.2023 во 14:10 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на булевар „Гевгелија“, С.Д.(29) од Гевгелија, управувајки мопед „кимко“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубила контрола и со мопедот паднала на коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Д., констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото […]

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Нова

На 22.06.2022 во 10.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од село Нова Маала кон село Чанаклија, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед без регистарски ознаки, управуван од Г.О.(63) од село Чанаклија и патничко моторно возило „фолксваген фолф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(39) од Струмица, соопштија денеска од […]