fbpx

Tags : намален број

Намален е бројот на нови случаи од Ковид-19 во Струмица

По вчерашните 21, денеска во Струмица се регистрирани 5 нови случаи на заразени од Ковид-19, но и двајца оздравени. Во Југоистокот има 4 нови случаи во Гевгелија, а во Радовиш и Валандово по два. Во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 191 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 96- Куманово […]