fbpx

Tags : нема нов счучај

Струмица денеска без нов случај на заразен,еден починат и шест

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес 4 -Кавадарци 2 -Гостивар 7 -Крива Паланка 1 -Кочани 3 -Виница 2 -Делчево 1 -Свети Николе 2. Починати се 3 лица, пациенти од Скопје (48г), Струга (78г) и Струмица (68г). Денеска […]