fbpx

Tags : неносење маски

Полициски билтен: физички напад во Куклиш, казни за неносење заштитни

На 02.09.2021 година во 17.20 часот во Полициската станица Струмица, Д.К.(50) од Струмица пријавил дека околу 13.30 часот во село Куклиш, струмичко, бил физички нападнат од С.С. од село Василево и уште едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (02.09/03.09.2021), по однос […]