fbpx

Полициски билтен: физички напад во Куклиш, казни за неносење заштитни маски

 Полициски билтен: физички напад во Куклиш, казни за неносење заштитни маски

На 02.09.2021 година во 17.20 часот во Полициската станица Струмица, Д.К.(50) од Струмица пријавил дека околу 13.30 часот во село Куклиш, струмичко, бил физички нападнат од С.С. од село Василево и уште едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (02.09/03.09.2021), по однос на мерката за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 23 лица, од кои по 7 во во Струмица и Валандово,  5 во Гевгелија и 4 во Радовиш не ја почитувале и против нив се поднесени соодветни поднесоци.

Share via
Copy link